Behúň "bežiaceho pásu skĺzava k strane

Je celkom bežné, že majiteľ bežiaceho pásu musí počas prvých pár dní alebo týždňov používania upraviť svoj bežecký pás. Bežecký pás sa môže počas prvých niekoľkých týždňov alebo mesiacov tiež pretáčať alebo sa posúvať mimo stred, čo je počas rozbehu úplne normálne.
 

Medzi pásom pre bežecký pás a nožnými koľajnicami by mal byť na oboch stranách rovnomerný priestor. Na ktorú stranu sa pás skĺzne, aby určil, ako vykonáte opravu. Na takmer všetkých bežiacich trenažéroch môžete pás znovu vycentrovať utiahnutím valčekového skrutky na strane, na ktorú sa pás posúva, alebo uvoľnením valčekového skrutky na strane, z ktorej sa pás vysúva.

Na takmer všetkých bežiacich strojoch je nemožné zameniť skrutky pre nastavenie vojne za čokoľvek iné. Sú to dve skrutky so šesťhrannou hlavou na samom konci bežeckého trenažéra, zapustené do koľajníc pre nohy na oboch stranách pásu.

Ktorý skrutku nastavíte a či sa rozhodnete pre jeho utiahnutie alebo uvoľnenie, záleží na vašej značke bežeckého pásu. Ak si nie ste istí, ktorý skrutku upraviť, pozrite sa do užívateľskej príručky.

Hľadáte nový behúň? 

Ako pás vycentrovať?

Postavte sa na stranu bežiaceho pásu a spustite ho rýchlosťou 3 km / ha sledujte ho po dobu najmenej dvoch minút. Začína sa pás sám centrovať? Ak áno, môžete mať jednoducho problém s vyrovnávaním. Pomocou vyrovnávacích pätiek na spodnej strane bežiaceho pásu vyrovnajte jednotku. Ak sa pás po dvoch minútach nevystředí, postuptek zadnej časti bežeckého trenažéru.

Ak sa pás pohybuje vľavo, vložte kľúč do ľavého nárazníka a otočte ho o štvrť otáčky v smere hodinových ručičiek. Potom zasuňte kľúč na opačnú stranu a otočte ním proti smeru hodinových ručičiek. Ak sa pás pohybuje doprava, zasuňte kľúč do pravého nárazníka a otočte o štvrť otáčky v smere hodinových ručičiek. Potom zasuňte kľúč na opačnú stranu a otočte o štvrť otáčky proti smeru hodinových ručičiek. Sledujte pás najmenej 2 minúty, aby mal čas na centrovanie.  Ak po týchto dvoch minútach nie je v centre, opakujte proces ešte raz.

servis stroja

Ak niekoľko úprav problém nevyrieši alebo sa stále opakuje, problém na bežiacom páse bude v niečom inom. Nepokúšajte sa opraviť zadné valčeky. Problém môže spočívať v predných valcoch, pružinách paluby alebo iných častiach. Niektorí výrobcovia bežeckého pásu nie sú príliš špecifickí ohľadne toho, kedy by ste sa mali vzdať a požiadať o pomoc, takže v prípade pochybností sme pripravení vám pomôcť  

Čo vieme:

  1. Repasovanie fitness strojov, vykupujeme rozbité stroja.
  2. Opravy a repasovanie motora na fitness stroje, behúne, kurty k bežeckému pásu.
  3. Posilňovacie stroje servis a opravy.
  4. Servis a opravy kladiek a ďalších fitness zariadení.
  5. Servis podtlakových strojov. Servis kardio zóny.
  6. Servis celých posilňovní. Servis fitness centier.