Môj bežiaci pás nezostane centrovanie

Využívate trenažér vo forme bežeckého pásu a chcete aj naďalej, aby slúžil kvalitne? Záleží vám na každej jeho funkciu a dlhej životnosti? Chcete si zaistiť jeho správne používanie a nastavenie? K tomu, aby slúžil k úžitku je potrebné tiež jeho vycentrovanie.

Môj bežecký pás nezostane vycentrovaný

Obľúbenosť bežeckého pásu stále stúpa a je obsahom komfortu nejednej domácnosti alebo fitness a ďalších služieb. Jeho správne fungovanie má vysoký vplyv na účel využívania, a preto je dôležité správna starostlivosť i nastavenie.

K správnej funkcii trenažéra je potrebné tiež jeho vycentrovanie, ale  čo robiť, keď pás vycentrovaný nezostane?

V prípade, že po centrovanie pás vycentrovaný nezostane, je potrebná kontrola valca, či je určený pre plastové puzdra.  Ešte kedysi to obnášalo výmenu vojne, ale dnes je už našťastie iné riešenie. K dispozícii je náhradná súprava s valčekovým puzdrom. Je nielen úsporná, ale slúži k dlhodobej oprave domácich modelov bežeckých pásov. Tieto modely majú dokonca prepracovaný valec s gumovým poťahom a ten eliminuje potrebu puzdra.

Ďalej je potrebná kontrola zadnej strany bežeckého pásu. A presnejšie kontrola oblastí, v ktorých sú upevnené skrutkami zadného valca. U niektorých pásov je možné, že koncovky sú plastové a umiestnené na prednej strane. Pri trhlinách môžu skrutky začať plast vyťahovať, a to spôsobuje nerovný tlak na pás a problémy s meraním. Tu je potrebná výmena koncových krytov.

V prípade sústredeného pásu, keď žiadna osoba na ňom nestojí, skontrolujte úroveň podlahy.  V prípade, že úroveň podlahy nie je v poriadku, presuňte trenažér na miesto, kde bude vo vodorovnej polohe.

Skontrolujte temenom koľajnice hladinu na stroji.  Mnoho spoločností inštaluje mostíky pod strojom. Ak je podlaha vo vodorovnej polohe, ale trenažér nie, je potrebné mostíky upraviť.

Niekedy sa stáva, že užívatelia chodí po páse viac na jednej strane ako iní.  Je potrebné trenažér nastaviť tak, aby došlo k vyváženie teda kompromisu, aby sa na trenažéri mohlo chodiť či behať bez sledovania pásu.

 

Ak si neviete so svojím trenažérom rady alebo potrebujete poradiť či informovať, tak sa obráťte na nás.

 

Doporučejeme:  domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132

 

Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132

 

domaci-bezecky-pas-evolve-ev-ht-6132.jpg.bigBěžecký pás Evolve je ideální pro použití v komerčních tělocvičnách, rehabilitacích, lázních, firemních, hotelových tělocvičnách a podobně. 

Výkonný 4 hp max. motor roztáčí běžecký pás až na 22 km / h. Robustní rám vydrží zatížení až 150 kg. 

Existuje mnoho programů, včetně měření tělesného tuku, které uživatelům pomáhají snáze sledovat pokrok.

  • 40 TRÉNINKOVÝCH PROGRAMŮ
  • LED KONZOLA
  • MAXIMÁLNÍ UŽIVATELSKÁ HMOTNOST - 150 KG
  • ÚROVEŇ 0-15% ELEKTRONICKÉ NASTAVITELNÝ SKLON
  • MAXIMÁLNÍ RYCHLOST - ČISTÁ 22 KM / H
  • KOMPAKTNÍ VELIKOST SKLÁDÁNÍ
  • SOFT DROP SYSTÉM
  • 6 BODOVÝ DEPRECIAČNÍ SYSTÉM
  • MOTOR