Mám problém so trením pásu

Používate bežecký pás vo svojom domácom prostredí alebo prevádzkujete priamo fitness? Chcete, aby vaše zariadenie pracovalo správne a vyhli ste sa zbytočným poruchám? Máte problém treba s trením pásu? Poďte sa pozrieť, ako na odhalenie problému a riešenia.

Mám problém so trením pásu

Bežecký pás je tradičným vybavením profesionálnych fitness centier a tiež domácností. Pomáha udržať si fyzickú kondíciu a je skvelým spoločníkom pri chudnutí. Navyše oceníte jeho využitie predovšetkým z dôvodu, že nemusíte behať v zime niekde vonku alebo vás neodradia od pohybu daždivé počasie.

Pri využívaní bežeckého pásu sa musí počítať aj s tým, že časom sa jeho kvalita opotrebuje a prídu rôzne poruchy a odchýlky, ktoré sa nechajú vyriešiť drobnou opravou alebo servisom.

Jedným z častých problémov bežeckých pásov je jeho trenie. Čo teda robiť, keď vaše zariadenie vykazuje trenie pásu?

Trenie pásu je spôsobené predovšetkým opotrebením.  Opotrebenie následne spôsobuje väčšie trenie s palubou a tým vzniká väčšie množstvo tepla v páse. Dôsledkom toho dochádza k opotrebovaniu a spomenutému trenie.

Trenie môže byť spôsobené tiež nesprávnym natiahnutím bežeckého pásu.  Nemôže byť ani príliš voľný, ale ani príliš utiahnutý, pretože práve prílišným utiahnutím vzniká trenie medzi valcom a pásom. Pokyny k správnej údržbe by mal obsahovať každý manuál k bežeckému pásu.

Trenie pásu má za následok zvýšenú činnosť motora preto, aby pás pracoval lepšie.  Tým pádom bežecký pás spotrebuje aj viac elektrickej energie a vynaložia sa väčšia sila k bežeckému pásu.

Trenie pásu možno teda minimalizovať pravidelným a vhodným mazaním.  Je potrebné dodržiavať nielen pravidelnosť, ale aj množstvo oleja určeného na tento účel. To znamená, že ani málo ani moc.

Bežecké pásy disponujú tiež ističom , ktorý pri zapnutí vytiahne veľké množstvo zosilňovačov a bezpečnostný systém pracuje v poriadku. Naopak pri vypnutí ističa niekoľkokrát, je potrebná jeho výmena, pretože čo výpadok, tak to značné oslabenie

 

Ak si neviete so svojím trenažérom rady alebo potrebujete poradiť či informovať, tak sa obráťte na nás.

Hledáte nový běžecký pás? 

Unikátní běžecký pás Elite s 21'5palcovou dotykovou konzolou. Pravděpodobně jediný běžecký pás na světě s bezdrátovou nabíječkou telefonu. Virtuální skladby, Youtube a webový prohlížeč vás při sportování nenechají nudit. Můžete také sledovat údaje o tréninku - čas, rychlost, spálené kalorie, kroky za minutu a další. Běžecký pás má také WIFI a Bluetooth. ELITE EL-CT215 - jeden z nejpokročilejších běžeckých pásů na světě!

Unikátní hliníkový rám ve tvaru X byl ošetřen kalcinační metodou, která zajišťuje maximální odolnost a dlouhou životnost. Rukojeti jsou vyrobeny z dvojitého odlitku a potaženy antioxidanty, které zabraňují zbarvení a poškození i při dotyku zpocených rukou.