Mal by som bežecký pás vyčistiť?

Využívate bežecký pás doma alebo vo fitness a chcete, aby pracoval správne? Záleží vám na jeho kvalite a správnej funkčnosti, aby našiel využitie dlhé roky? K tomu, aby správne fungoval a poskytoval potrebný komfort vrátane splnenie účelu, je potrebná aj údržba. Potrebuje môj pás vyčistiť?

Bežecký pás je obľúbenou súčasťou nielen fitnes centier, ale aj mnohých domácností. Prináša skvelý spôsob relaxácie, možnosti pohybu a získanie fyzickej kondície aj podporu pri chudnutí. Môžete tak prevádzkovať beh či chôdzu za každého počasia a nastaviť si záťaž tak, ako aktuálne potrebujete alebo zvládnete.

O bežecký trenažér je potrebné správne starať, aby mohol slúžiť dlho a kvalitne, a preto si zaiste kladiete otázku,  či váš pás potrebuje vyčistiť?

Vhodné umiestnenie bežeckého pásu je na čisté a málo prašné miesto. Ak je trenažér umiestnený na takom mieste, tak údržba nie je nijako zložitá a prach a špina nebudú veľkým problémom ani pri mazaní.

Na čistenie môžete používať špeciálne čističe určené na tento účel, ale s pokojným svedomím postačí len čistá voda a nylonová štetka. Údržba je jednoduchá a nezaberie veľa času rovnako ako pravidelné mazanie.

Odstránenie nečistôt z hornej časti pásu znižuje zahrievanie remeňa a tým pádom aj nároky na napájanie zosilňovača jednosmerného elektrického systému. To pomáha riadiacej jednotke motora k spolupráci s chladičom okrem úrovne tepla pásu.

Čistenie je dôležité predovšetkým kvôli dynamike riadeného systému. Chôdze či beh vytvárajú na riadenom systéme teplo a pri nízkom trení nebude trenažér fungovať správne. Najviac to pocítite v prípade nastavenia funkcie na svahu, pri ktorom bude bežecký pás zrýchľovať. Tým vzniká už spomínané teplo.

V kombinácii týchto javov a nečistôt na hornej časti pásu, ktoré pôsobia ako izolátor, dochádza ku stúpanie tepelnej konštanty. Tým dochádza k vyššiemu opotrebovaniu pásu a rôznym poruchám, ktoré znižujú všetok komfort každodenného využívania. Môžete im však včas predísť alebo ich eliminovať

Ak si neviete so svojím trenažérom rady alebo potrebujete poradiť či informovať, tak sa obráťte na nás.

 

Hledáte nový běžecký pás? 

 

Doporučejeme:  domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132

 

Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132

 

domaci-bezecky-pas-evolve-ev-ht-6132.jpg.bigBěžecký pás Evolve je ideální pro použití v komerčních tělocvičnách, rehabilitacích, lázních, firemních, hotelových tělocvičnách a podobně. 

Výkonný 4 hp max. motor roztáčí běžecký pás až na 22 km / h. Robustní rám vydrží zatížení až 150 kg. 

Existuje mnoho programů, včetně měření tělesného tuku, které uživatelům pomáhají snáze sledovat pokrok.

  • 40 TRÉNINKOVÝCH PROGRAMŮ
  • LED KONZOLA
  • MAXIMÁLNÍ UŽIVATELSKÁ HMOTNOST - 150 KG
  • ÚROVEŇ 0-15% ELEKTRONICKÉ NASTAVITELNÝ SKLON
  • MAXIMÁLNÍ RYCHLOST - ČISTÁ 22 KM / H
  • KOMPAKTNÍ VELIKOST SKLÁDÁNÍ
  • SOFT DROP SYSTÉM
  • 6 BODOVÝ DEPRECIAČNÍ SYSTÉM
  • MOTOR