Eliptický trenažér hádže

Pravidelná údržba eliptické sústavy je nevyhnutná pre predĺženie životnosti stroja a umožnenie jeho riadneho fungovania. Udržujte stroj v čistote a bez zvyškov vysávaním pohybujúcich sa častí a utieraním stroja čistým bavlnenou handričkou.
Pravidelne kontrolujte, či nie sú na stroji uvoľnené spoje a dotiahnite ich. Vytvorenie konzistentné mazacie rutiny na pohyblivých častiach eliptickej sústavy ho môže zabrániť pískanie.

Skontrolujte podlahu, kde sú umiestnené eliptické sústavy a overte, či je podlaha rovná. Nerovnomerná podlaha by mohla vytvoriť zbytočný stres na pohyblivých častiach eliptické sústavy, čo by zavrčal.
Na skrutky, ktoré spájajú riadidlá so spodnými ramenami, nastriekajte aerosólové viacúčelové mazivo. Dolné paže podporujú chodidla alebo pedále na eliptickom trenažéri.
Nastriekajte mazivo na skrutky spájajúcej ramená valčeka s kľučkou hlavného počítača. Ramená valčekov kĺže pozdĺž ramien valčekov a kľučka poskytuje odpor ramenám valčekov.
Okolo valčekov na pedáloch naneste mazivo. Použite eliptikal a rozprestrite mazivo na valčekové rampy. Utrite všetok prebytočný tuk z valčekov a rámp. Námorné mazivo je určené na mazanie otvorených prevodových stupňov a môže trvať dlhšie, čo umožňuje dlhšiu dobu medzi mazaním.
Čas od času je dobré vyčistiť vlastný eliptický cvičebný stroj, aby sa znížil šumiace zvuk. Aj keď sa tieto konkrétne pokyny vzťahujú na môj eliptický stroj Life Fitness, základné komponenty väčšiny eliptických trenažérov sú rovnaké, takže pre ostatné značky môžete postupovať rovnakým spôsobom.

Jediné, čo musíte urobiť, je ...

Odpojte ľavú zadnú časť eliptické sústavy (Existuje sedem skrutiek s hlavou, ktoré je potrebné najprv vrátiť späť; v takýchto situáciách je obzvlášť užitočné mať vŕtačku)
Pohybujte škrupinou pozdĺž pedálu (nemožno ju úplne oddeliť), aby ste odhalili vnútorné fungovanie stroja; možno budete musieť trochu manipulovať s pedálom, aby ste získali pravý uhol
Prezrite vnútro stroja, najmä okolo pásov, či neobsahuje prach
Vyčistite prach pomocou vákua a / alebo suchej handričky. Urobte to dôkladne, budete musieť vyčistiť, potom trochu pohnúť pedálom, aby ste odkryli inú časť kolesa a pásku, potom pedál trochu posuniete. 

Nečistite eliptikum mokrou handričkou - nechcete vystavovať žiadne káble ani iné komponenty vode a nechcete zachytávať vlhkosť vo vnútri stroja
Ak chcete získať lepší prístup do vnútra stroja, môžete tiež odskrutkovať druhú zadnú škrupinu a nechať otvorenú obe véčko, ale nie je to povinné (neurobil som to, pretože ľavá strana môjho eliptikále je veľmi blízko múru)
Nakloňte vonkajšie škrupinu späť na miesto a zaskrutkujte skrutky


Užite si opätovné použitie eliptické sústavy - pískanie zadarmo - a zapíšte si do kalendára poznámku, aby ste vyčistili vnútrajšky asi za šesť mesiacov, alebo akonáhle počujete ďalšie pískajúce zvuky


Vyčistite eliptický stroj približne dvakrát ročne (hoci by sa človek musel častejšie čistiť, ak sa bude veľa používať, a menej často, ak sa používa len zriedka). Používam svoj baňa asi 10 hodín každý týždeň a miestnosť, v ktorej je používam, je príliš čistá a bez častíc, takže ju nemusím čistiť  tonu,  avšak eliptický, ktorý videl použitie viac ľudí v domácnosti a bola možná v garáži alebo niekde, kde by prach vyžadoval väčšie upratovaciu údržbu, a jeden v telocvični byvyžadoval  oveľa  väčšiu starostlivosť.

Ďalšie príznaky, príčiny a riešenia

Tu sú niektoré z príznakov týchto problémov a aké sú najpravdepodobnejšie príčiny:

Pískanie a kliknutí:  Problémy s ložiskami okolo oblasťou podbruška stroje, ktoré majú okolo seba množstvo kabeláže - tieto časti sú utesnené, takže k vyriešeniu týchto problémov budete pravdepodobne potrebovať odbornú pomoc.
Náhly pokles alebo skĺznutiu v odporu:  Problémy s pásmi, ktoré bežia pozdĺž eliptického posilňovacieho stroja - pravdepodobne to znamená, že v niektorých oblastiach sú slabé a budete ich musieť nechať vymeniť.
Pískavý zvuk okolo prednej časti stroja:  

To môže byť spôsobené tým, ako sa plastové škrupiny okolo držadiel otierajú.
Biely prach okolo závesu medzi bielymi škrupiniek v prednej časti stroja:  To je tiež spôsobené tým, ako sa tieto plastové škrupiny vzájomne otierajú. Nie sú to žiadne konkrétne problémy; Jediné, čo musíte urobiť, je zotrieť prach preč, ale ak chcete, aby sa prach neobjavil na prvom mieste, môžete odstrániť škrupiny z prednej časti stroja, umiestniť čiernu elektrickú pásku okolo miesta, kde dve rôzne plastové časti sa otierajú k sebe a potom nasaďte kryt.

  • Ak si neviete so svojím trenažérom rady alebo potrebujete poradiť či informovať, tak sa obráťte na nás.

opravyfitness@gmail.com

733 593 055

  •  

Hledáte nový trenažer? 

evolve-EV-CE-056 (3)

Eliptický trenažér Evolve s funkcí automatického řízení délky kroku a trajektorie. Tyto funkce umožňují snadné nastavení trenéra na různou výšku a provádění různých cvičení, napodobujících chůzi, běh, turistiku nebo lezení. Malá vzdálenost mezi pedály zajišťuje přirozený a plynulý pohyb. 76 ložisek a 3 tiché motory jsou ideální jak pro komerční posilovny, tak pro vysoké požadavky domácích uživatelů

NÍZKÝ HLUK

Výrobní proces je přísně kontrolován pro maximální kvalitu. Tím je dosaženo odolnosti a tichého tréninku i při maximální kapacitě.

CHYTRÉ NASTAVENÍ KROKU

Inteligentní systém nastavení kroku automaticky upravuje délku podle různé výšky uživatele. Rozsah kroků - 481-637 mm.

 
INTELIGENTNÍ KROKOVÁ ÚPRAVA HLOUBKY

Umožňuje uživatelům automaticky upravit hloubku kroku podle tréninkového plánu. Vhodné pro různé tréninkové metody - napodobuje běh, chůzi, lezení a turistiku. Každý režim poskytuje ergonomický pohyb stopy. 

VÍCE POLOHŮ GRIPU

Rukojeti jsou pokryty měkkým materiálem a poskytují úchop a více pozic během tréninku. Zažijte pohodlnější tréninkovou pozici a rozmanitou škálu pozic vhodných pro  různé tréninkové metody a výšku uživatele.

Více info zde