Čo robiť, keď Eliptický trenažér vŕzga

Čo robiť, keď Eliptický trenažér vŕzga

 
Pravidelná údržba eliptické sústavy je nevyhnutná pre predĺženie životnosti stroja a umožnenie jeho riadneho fungovania. Udržujte stroj v čistote a bez zvyškov vysávaním pohybujúcich sa častí a utieraním stroja čistým bavlnenou handričkou.

Pravidelne kontrolujte, či nie sú na stroji uvoľnené spoje a dotiahnite ich. Vytvorenie konzistentné mazacie rutiny na pohyblivých častiach eliptickej sústavy ho môže zabrániť pískanie.
Skontrolujte podlahu, kde sú umiestnené eliptické sústavy a overte, či je podlaha rovná. Nerovnomerná podlaha by mohla vytvoriť zbytočný stres na pohyblivých častiach eliptické sústavy, čo by zavrčal.

Na skrutky, ktoré spájajú riadidlá so spodnými ramenami, nastriekajte aerosólové viacúčelové mazivo. Dolné paže podporujú chodidla alebo pedále na eliptickom trenažéri.
Nastriekajte mazivo na skrutky spájajúcej ramená valčeka s kľučkou hlavného počítača. Ramená valčekov kĺže pozdĺž ramien valčekov a kľučka poskytuje odpor ramenám valčekov.
Okolo valčekov na pedáloch naneste mazivo. Použite eliptikal a rozprestrite mazivo na valčekové rampy. Utrite všetok prebytočný tuk z valčekov a rámp. Námorné mazivo je určené na mazanie otvorených prevodových stupňov a môže trvať dlhšie, čo umožňuje dlhšiu dobu medzi mazaním.
Čas od času je dobré vyčistiť vlastný eliptický cvičebný stroj, aby sa znížil šumiace zvuk. Aj keď sa tieto konkrétne pokyny vzťahujú na môj eliptický stroj Life Fitness, základné komponenty väčšiny eliptických trenažérov sú rovnaké, takže pre ostatné značky môžete postupovať rovnakým spôsobom.

 

Jediné, čo musíte urobiť, je …

Odpojte ľavú zadnú časť eliptické sústavy (Existuje sedem skrutiek s hlavou, ktoré je potrebné najprv vrátiť späť; v takýchto situáciách je obzvlášť užitočné mať vŕtačku)
Pohybujte škrupinou pozdĺž pedálu (nemožno ju úplne oddeliť), aby ste odhalili vnútorné fungovanie stroja; možno budete musieť trochu manipulovať s pedálom, aby ste získali pravý uhol
Prezrite vnútro stroja, najmä okolo pásov, či neobsahuje prach
Vyčistite prach pomocou vákua a / alebo suchej handričky. Urobte to dôkladne, budete musieť vyčistiť, potom trochu pohnúť pedálom, aby ste odkryli inú časť kolesa a pásku, potom pedál trochu posuniete. Nečistite eliptikum mokrou handričkou – nechcete vystavovať žiadne káble ani iné komponenty vode a nechcete zachytávať vlhkosť vo vnútri stroja
Ak chcete získať lepší prístup do vnútra stroja, môžete tiež odskrutkovať druhú zadnú škrupinu a nechať otvorenú obe véčko, ale nie je to povinné (neurobil som to, pretože ľavá strana môjho eliptikále je veľmi blízko múru)
Nakloňte vonkajšie škrupinu späť na miesto a zaskrutkujte skrutky
Užite si opätovné použitie eliptické sústavy – pískanie zadarmo – a zapíšte si do kalendára poznámku, aby ste vyčistili vnútrajšky asi za šesť mesiacov, alebo akonáhle počujete ďalšie pískajúce zvuky
Vyčistite eliptický stroj približne dvakrát ročne (hoci by sa človek musel častejšie čistiť, ak sa bude veľa používať, a menej často, ak sa používa len zriedka). Používam svoj baňa asi 10 hodín každý týždeň a miestnosť, v ktorej je používam, je príliš čistá a bez častíc, takže ju nemusím čistiť tonu, však eliptický, ktorý videl použitie viac ľudí v domácnosti a bola možná v garáži alebo niekde, kde by prach vyžadoval väčšie upratovaciu údržbu, a jeden v telocvični byvyžadoval oveľa väčšiu starostlivosť.

Ďalšie príznaky, príčiny a riešenia

Tu sú niektoré z príznakov týchto problémov a aké sú najpravdepodobnejšie príčiny:

Pískanie a kliknutí: Problémy s ložiskami okolo oblasťou podbruška stroje, ktoré majú okolo seba množstvo kabeláže – tieto časti sú utesnené, takže k vyriešeniu týchto problémov budete pravdepodobne potrebovať odbornú pomoc.
Náhly pokles alebo skĺznutiu v odporu: Problémy s pásmi, ktoré bežia pozdĺž eliptického posilňovacieho stroja – pravdepodobne to znamená, že v niektorých oblastiach sú slabé a budete ich musieť nechať vymeniť.
Pískavý zvuk okolo prednej časti stroja: To môže byť spôsobené tým, ako sa plastové škrupiny okolo držadiel otierajú.
Biely prach okolo závesu medzi bielymi škrupiniek v prednej časti stroja: To je tiež spôsobené tým, ako sa tieto plastové škrupiny vzájomne otierajú. Nie sú to žiadne konkrétne problémy; Jediné, čo musíte urobiť, je zotrieť prach preč, ale ak chcete, aby sa prach neobjavil na prvom mieste, môžete odstrániť škrupiny z prednej časti stroja, umiestniť čiernu elektrickú pásku okolo miesta, kde dve rôzne plastové časti sa otierajú k sebe a potom nasaďte kryt.

Ak si neviete so svojím trenažérom rady alebo potrebujete poradiť či informovať, tak sa obráťte na nás.

 

Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-150

Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-150
DOPRAVA ZDARMA
 

 Běžecký pás pro domácí použití se špičkovým motorem o výkonu 2 HP, maximální rychlostí - 13 km / h. 

 
evolve ev ht 175 begimo takelis (1)
Běžecký pás Evolve - EV-HT-175
DOPRAVA ZDARMA
 

Běžecký pás Evolve pro domácí použití s ​​výkonným motorem, který dosahuje maxima 2,25 hp. Životnost je zaručena 2letou zárukou a motor má 5letou záruku. Maximální...

 
Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132
Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132
DOPRAVA ZDARMA
  

Běžecký pás Evolve je ideální pro použití v komerčních tělocvičnách, rehabilitacích, lázních, firemních, hotelových tělocvičnách a podobně. Výkonný 4 hp max. motor...

 
evolve EV CT 100
Evolve Treadmill with LED Console EV-CT-100
DOPRAVA ZDARMA
 

Evolve je profesionální běžecký pás s maximálním výkonem motoru až 5,8 hp. Běžecký pás má také automatické mazání pásu, takže nevyžaduje další údržbu.

 
BĚŽECKÝ PÁS EVOLVE CT 215 F (2)
BĚŽECKÝ PÁS EVOLVE CT 215 F S 21,5 " FULL HD KONZOLE
AKCENOVINKATIPVÝPRODEJDOPRAVA ZDARMA
 

Běžecký pás výjimečné kvality a profesionálních standardů Evolve pro komerční použití ve sportovních klubech a domácích tělocvičnách s 21,5 "FULL HD dotykovou obrazovkou, WiFi,...

 
treadmill with touchscreen.jpg.big
Běžecký pás Evolve CT 156 with 15.6" Touchscreen
DOPRAVA ZDARMA
 

15,6 ”displej poskytuje neomezené možnosti zábavy pro uživatele s WiFi, Bluetooth, YouTube. Poslouchejte hudbu s integrovanými reproduktory, sledujte videoklipy ve Full HD...

 
evolve ev ct215 begimo takelis su lietimui jautria 215 coliu konsole (3)
Evolve Treadmill EV-CT-215X with 21,5' full HD Console
DOPRAVA ZDARMA
 

Unikátní běžecký pás Elite s 21'5palcovou dotykovou konzolou. Pravděpodobně jediný běžecký pás na světě s bezdrátovou nabíječkou telefonu. Virtuální skladby, Youtube a...