Bežecký pás prestal pracovať

Bežecký pás prestal pracovať

Keď bežecký pás prestane bežať, je to frustrujúce, pretože to kazí dobrý pocit z cvičenia. Keď sa bežecký pás, zastaví po spustení tréningu, znamená to, že je niečo v neporiadku s ovládaním pásu, plošiny, motora alebo rýchlosti.

Ak počas behu alebo chôdze dôjde k príliš veľkému odporu, bežecký pás sa zastaví, aby nedošlo k poškodeniu motora. Toto je bezpečnostné opatrenie na ochranu motora a zamedzenie nadmerného tepla, ktoré môže v krajnom prípade spôsobiť požiar. Majiteľ bežiaceho pásu môže skontrolovať bežiaci pás niekoľkými jednoduchými krokmi a identifikovať problémy, ktoré spôsobujú zastavenie bežiaceho pásu.

krok 1

Sledujte pás, aby ste zistili prípadné rozstrapkaniu. Keď sa pás opotrebuje, rozstrapkané oblasť vytvára väčšie trenie a odpor. To zvyšuje požiadavky na teplo a energiu na motore. Bežecký pás detekuje problém a vypne napájanie. Ak je pás uvoľnený, použite imbusový kľúč k napnutiu ťahu úpravou skrutiek na zadnej strane bežeckého trenažéru. Otočte skrutky o 1/4 palca po smere hodinových ručičiek a utiahnite pás.

krok 2

Cítite oblasť v stredu plošiny pod pásom. Táto oblasť by mala pôsobiť úhľadne. Ak platforma bežeckého pásu a pás nie sú namazané, spôsobuje trenie príliš veľký odpor a motor sa vypne. Mazacie oleje možno zakúpiť online alebo v miestnej opravovni bežeckého pásu.

krok 3

Skontrolujte napájací kábel, či je pevne zasunutý do zásuvky v stene. Niektoré problémy s výkonom bežeckého trenažéru môžu byť rovnako jednoduché ako voľný kábel. Skontrolujte, či je kábel zapojený do zásuvky v stene.

krok 4

Skontrolujte ovládacie prvky rýchlosti. Najlepším spôsobom kontroly rýchlosti je spustenie bežeckého trenažéru pomalým tempom. Nechajte bežiaci pás bežať niekoľko minút a skočte na pás, aby ste mohli začať chodiť. Zmeňte rýchlosť bežeckého pásu. Ak sa motor zastaví, môže to byť riadenie rýchlosti.

Staráte sa pravidelne o preventívnu údržbu a radi by ste zaistili raz za rok či za dva celkovú odbornú servisnú prehliadku od FITNESS POHOTOVOSŤ? Máte otázku ohľadom náhradných dielov? Kontaktujte nás telefonicky alebo emailom. Spoločne nájdeme vhodné riešenie. Radi vám poradíme na telefónnom čísle 739 767 387, podpora@fitnesspohotovost.cz, www.fitnesspohotovost.cz

Čo vieme: