Bežecký pás je hlučný

Chcete, aby vaše fitness vybavenie fungovalo kvalitne a dlhodobo? Máte nejaký problém s bežeckým pásom a potrebujete poradiť? Riešite momentálne hlučnosť svojho bežeckého pásu? Poďte sa pozrieť čo v takom prípade robiť a ako problém hlučnosti vyriešiť.

Bežecké pásy patrí k obľúbeným trenažérom , ktoré slúžia ako stimulátor behu či chôdze, ktoré môžete prevádzkovať priamo v interiéri a neobzerať sa na aktuálne počasie vonku. Funkcie zariadenia možno podľa konkrétneho typu pohodlne nastaviť podľa aktuálnych potrieb a môžete začať spaľovať kalórie, posilňovať svalovú hmotu, srdca či hubnout.Tak ako každé zariadenie, i bežecké pásy sa časom opotrebujú a môžete sa stretnúť s rôznymi poruchami, ktoré znemožňujú bežecký pás používať alebo narušujú pohodlie a komfort, na ktorý ste boli zvyknutí.

Bežecký pás je hlučný

Častým problémom  bežeckých pásov je nezvyčajná hlučnosť. Čo teda robiť, keď je váš bežecký pás hlučný? Hlučnosť pásu  môžu spôsobovať rôzne okolnosti. Jedným z najčastejších dôvodov sú ložiská , zle zarovnaný diel, uvoľnená kladka, alebo  opotrebovaný motorový pás.

V prvom rade je teda potrebné  skontrolovať vodítka remeňov  pod bežiacim pásom. Vodítka môžu byť totiž agresívne zatlačené priamo do pásu, a to môže byť jedným z dôvodov, prečo váš bežecký pás spôsobuje nepríjemný zvuk.

 

Ďalším dôvodom môže byť  samotná pohonná sústava . Je potrebné ju skontrolovať, aby nejaká jej časť netrel inú. Skontrolujte, či sú remeň a pulz vyrovnané . Kontrolu je vhodné vykonať aj na ventilátore motora a rebrách, ktoré musia byť zrovnané. Nachádzajú sa vo vnútri snímača a  je potrebné ich revidovať. Ďalej vám od nepríjemného zvuku  môže pomôcť  ohýbanie vodítok .

Hluk, ktorý pripomína škrabanie či pískanie, môže byť spôsobený  opotrebovaným motorom pásu  a tiež môže byť dôvodom uvoľnená  kladka  umiestnená na prednom valčeka. Skontrolujte remenicu  a v prípade, že ložiská sú úplne v poriadku, tak to znamená výmenu motorupásu.

Kontrolu možno vykonať aj na samotnom motore bežeckého pásu. Pre zistenie, či pracuje správne,  odpojte bežecký pás a počúvajte motor . V prípade zistenia, že hluk vychádza z ložísk v jednom z valčekov alebo z motora, môže byť vykonaná oprava jednej časti alebo byť vykonaná celková výmena.

Ak si neviete so svojím trenažérom rady alebo potrebujete poradiť či informovať, tak sa obráťte na nás.

 

Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-150

Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-150
DOPRAVA ZDARMA
 

 Běžecký pás pro domácí použití se špičkovým motorem o výkonu 2 HP, maximální rychlostí - 13 km / h. 

 
evolve ev ht 175 begimo takelis (1)
Běžecký pás Evolve - EV-HT-175
DOPRAVA ZDARMA
 

Běžecký pás Evolve pro domácí použití s ​​výkonným motorem, který dosahuje maxima 2,25 hp. Životnost je zaručena 2letou zárukou a motor má 5letou záruku. Maximální...

 
Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132
Domácí běžecký pás EVOLVE EV-HT-6132
DOPRAVA ZDARMA
  

Běžecký pás Evolve je ideální pro použití v komerčních tělocvičnách, rehabilitacích, lázních, firemních, hotelových tělocvičnách a podobně. Výkonný 4 hp max. motor...

 
evolve EV CT 100
Evolve Treadmill with LED Console EV-CT-100
DOPRAVA ZDARMA
 

Evolve je profesionální běžecký pás s maximálním výkonem motoru až 5,8 hp. Běžecký pás má také automatické mazání pásu, takže nevyžaduje další údržbu.

 
BĚŽECKÝ PÁS EVOLVE CT 215 F (2)
BĚŽECKÝ PÁS EVOLVE CT 215 F S 21,5 " FULL HD KONZOLE
AKCENOVINKATIPVÝPRODEJDOPRAVA ZDARMA
 

Běžecký pás výjimečné kvality a profesionálních standardů Evolve pro komerční použití ve sportovních klubech a domácích tělocvičnách s 21,5 "FULL HD dotykovou obrazovkou, WiFi,...

 
treadmill with touchscreen.jpg.big
Běžecký pás Evolve CT 156 with 15.6" Touchscreen
DOPRAVA ZDARMA
 

15,6 ”displej poskytuje neomezené možnosti zábavy pro uživatele s WiFi, Bluetooth, YouTube. Poslouchejte hudbu s integrovanými reproduktory, sledujte videoklipy ve Full HD...

 
evolve ev ct215 begimo takelis su lietimui jautria 215 coliu konsole (3)
Evolve Treadmill EV-CT-215X with 21,5' full HD Console
DOPRAVA ZDARMA
 

Unikátní běžecký pás Elite s 21'5palcovou dotykovou konzolou. Pravděpodobně jediný běžecký pás na světě s bezdrátovou nabíječkou telefonu. Virtuální skladby, Youtube a...